Kosmetologia Pielęgnacyjna

Medycyna Estetyczna

Urządzenia
Chętnie odpowiemy na wszystkie pytania i rozwiażemy wszelkie wątpliwości. Zapraszamy do kontaktu.

730 730 265
Emerge
Emerge to laser frakcyjny amerykańskiej firmy PALOMAR przeznaczony do usuwania i redukcji powierzchownych niedoskonałości skóry. Emerge to laser frakcyjny n ieablacyjny, którego działanie powoduje głęboka regeneracje skóry. Emerge wykonuje resurfacing, stosując energie w postaci mikrowiązek światła, które w kontrolowany sposób uszkadzają wybranie obszary naskórka i skóry własiciwej. Naturalny proces gojenia się skóry prowokuje proces, w którym uszkodzone komórki skóry zastępowane są przez nową, zdrową tkankę. Efektem tego jest zdrowsza i młodsza skóra.

Jak wygląda zabieg resurfacingu przy użyciu Lasera Emerge?
Zabieg nie wymaga podania znieczulenia miejscowego. Po oczyszczeniu skóry głowica przykładana jest do skóry pacjenta i po jej uruchomieniu w skórę wprowadzane są mikrowiązki światła, które penetrują skórę na poziomie powyżej 1,5 mm. Im głębsze kolumny, tym większa ilość nowej tkanki. Skoagulowane złogi komórkowe są zastępowane zregenerowaną tkanką. Większość pacjentów odczuwa minimalny dyskomfort w trakcie zabiegu i po jego zakończeniu. W niektórych przypadkach zaleca się delikatne środki przeciwbólowe podczas procedury i po jej zakończeniu. Większość z zabiegów nie trwa dłużej niż godzinę. W zależności od kondycji skóry, wystarczy jedna sesja lub zaleca się wykonanie serii 3- 6 zabiegów dla uzyskania najlepszych rezultatów.

Czego powinienem się spodziewać po zabiegu?
Bezpośrednio po zabiegu skóra będzie zaczerwieniona. Zaczerwienienie utrzymuje się do wieczora. Mogą po zabiegu widoczne być drobne strupki. Które po tygodniu maksymalnie dwóch tygodniach ulegną całkowitemu złuszczeniu.

Przeciwwskazania:
- Terapie doustne retinoidami (Roaccutan, Accutan) oraz izotretinoiną (Izotek, Curacne, Aknenormin) lub steroidami
- Zioła światłouczulające (dziurawiec, nagietek, skrzyp) oraz leki światłouczulające (antybiotyki, antydepresyjne)
- Aktywne infekcje bakteryjne i wirusowe
- Nowotwory skóry
- Fotodermatozy
- Stany zapalne skóry oraz przewlekłe zapalne dermatozy (łuszczyca, atopowe zapalenie skóry)
- Okres 4 tygodni od wypełniania zmarszczek kwasem hialuronowym
- Skóra opalona, stosowanie samoopalaczy lub kremów samoopalających
- Niedawne peelingi
- Cukrzyca
- Ciąża
- Obniżenie odporności organizmu

Efekty