Kosmetologia Pielęgnacyjna

Medycyna Estetyczna

Urządzenia
Chętnie odpowiemy na wszystkie pytania i rozwiażemy wszelkie wątpliwości. Zapraszamy do kontaktu.

730 730 265
Leczenie nadpotliwości
Pocenie to prawidłowy proces fizjologiczny naszego organizmu - gruczoły potowe zapewniają odpowiednią termoregulację, a pot wchodzi w skład naszego płaszcza lipidowego. Naturalny proces organizmu przybiera czasami postać, która staje się życiowym problemem. Nadmierna potliwość jest następstwem nadaktywności gruczołów potowych, należących do gruczołów wydzielania zewnętrznego. Są one zlokalizowane niemal na całej powierzchni ciała, ale jest ich szczególnie pod pachami.

Skuteczną metodą leczenia miejscowej nadmiernej potliwości jest preparat Azzalure. Po wstrzyknięciu do skóry niewielkiej dawki preparatu blokuje on działanie nerwów, które zaopatrują gruczoły, co zapobiega wydzielaniu przez nie potu.

Azzalure działa szybko – pierwsze efekty zauważalne są w ciągu tygodnia od momentu zastosowania leczenia. Kolejna sesja może być przeprowadzona po wygaśnięciu efektu poprzedniej. Blokada zakończeń nerwowych utrzymuje się przez kilka miesięcy, po których powstają nowe zakończenia nerwowe, zastępując te wcześniej zablokowane. To oznacza, że efekt leczenia po kilku miesiącach zanika.